Jump to content
The World News Media

Poniedziałek 20 lutego


ARchiv@L

Recommended Posts

  • Moderator

Zgromadzający starał się znaleźć miłe słowa i napisać właściwe słowa prawdy (Kazn. 12:10).

Czy znalezienie „miłych słów” często sprawia ci trudność? Jeśli tak, to być może powinieneś poszerzyć swoje słownictwo. W tym celu zwracaj między innymi uwagę na sposób użycia słów w Biblii oraz w naszych publikacjach. Poznawaj znaczenia nieznanych ci wyrażeń. A co ważniejsze, ucz się wykorzystywać słowa do pomagania innym. O relacji między Jehową a Jego jednorodzonym Synem czytamy: „Jehowa dał mi [Jezusowi] język ludzi wyuczonych, abym wiedział, jak słowem odpowiedzieć zmęczonemu” (Izaj. 50:4). Gdy będziemy się zastanawiać, co zamierzamy powiedzieć, łatwiej znajdziemy właściwe słowa (Jak. 1:19). Możemy zadać sobie pytania: „Czy te słowa naprawdę wyrażają to, co chcę przekazać? Jak mój dobór słów wpłynie na słuchaczy?”. w15 15.12 3:12

Link to comment
Share on other sites


  • Views 128
  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic





×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Service Confirmation Terms of Use Privacy Policy Guidelines We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.