Jump to content
The World News Media

Co to jest prawda?”


ARchiv@L

Recommended Posts

  • Moderator

jw-archive org (1).jpg

 

„Co to jest prawda?”

PYTANIE to cynicznie zadał Jezusowi rzymski namiestnik Poncjusz Piłat. Nie był zainteresowany odpowiedzią i nie otrzymał jej od Jezusa. Być może uważał prawdę za coś nieuchwytnego (Jana 18:38).

Takie lekceważące nastawienie do prawdy podziela dziś wielu ludzi, w tym przywódcy religijni, nauczyciele i politycy. Utrzymują oni, że prawda — zwłaszcza jeśli chodzi o jej aspekt moralny i duchowy — nie jest absolutna, lecz względna i wciąż ulega zmianom. Pogląd ten skłania ich do wniosku, że ludzie mogą samodzielnie ustalać, co jest dobre, a co złe (Izajasza 5:20, 21). Pozwala im również odrzucać — jako już nieaktualne — wartości i zasady moralne wyznawane przez minione pokolenia.

Warto jednak zwrócić uwagę na wypowiedź, która wywołała pytanie Piłata. Jezus oświadczył: „Ja się po to narodziłem i po to na świat przyszedłem, żeby dać świadectwo prawdzie” (Jana 18:37). Prawda nie była dla niego mglistym, niezrozumiałym pojęciem. Obiecał swym uczniom: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (Jana 8:32).

Gdzie można znaleźć taką prawdę? Pewnego razu Jezus powiedział w modlitwie do Boga: „Twoje słowo jest prawdą” (Jana 17:17). Zawiera więc ją Biblia, Księga spisana pod natchnieniem Bożym. Prawda ta obejmuje niezawodne wskazówki i daje realną nadzieję na przyszłość — widoki na życie wieczne (2 Tymoteusza 3:15-17).

Piłat z obojętnością odrzucił sposobność poznania tej prawdy.

A jak ty zareagujesz na taką możliwość? Warto zapytać Świadków Jehowy, o jakiej prawdzie wspomniał Jezus.

Chętnie to wyjaśnią.


Strażnica — 2007
 

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


  • Views 461
  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images





×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Service Confirmation Terms of Use Privacy Policy Guidelines We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.